Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

WYSTĘPY ARTYSTYCZNE

Wizytówką Szkoły Podstawowej nr 1 są niewątpliwie niezwykłe występy artystyczne. Uczniowie wielokrotnie zachwycali publiczność, prezentując swoje talenty wokalne, recytatorskie, aktorskie, instrumentalne czy taneczne. Tradycją stały się już organizowane przez szkołę gminne uroczystości środowiskowe, takie jak: Gminna Konferencja Ekologiczna, Dzień Edukacji Narodowej czy Święto Niepodległości.

GRUPY WOKALNE - CHÓR

Szkoła Podstawowa nr 1 słynie także z niezwykłych koncertów szkolnego chóru, który – choć nie powstał w szkole muzycznej – potrafi wzruszyć i zadziwić publiczność. Koncerty chóru zapadają na długo w pamięci i są znane także poza granicami gminy.

RYTMIKA

Zajęcia muzyczno – ruchowe, znane też pod nazwą rytmika, odgrywają znaczącą rolę w nauczaniu wczesnoszkolnym. Poprzez śpiew, taniec, grę na instrumentach, ćwiczenia ruchowe i zabawy przy muzyce dzieci przygotowują się do lepszego funkcjonowania emocjonalnego, intelektualnego i fizycznego w przyszłości. Uczniowie naszej szkoły już od pierwszej klasy mają możliwość uczestniczenia w zajęciach z rytmiki prowadzonych przez wykwalifikowanego nauczyciela.

PLASTYCZNE

Zajęcia plastyczne rozwijają wrażliwość estetyczną dzieci, umiejętność dostrzegania i przeżywania piękna. Uczniowie naszej szkoły oprócz obowiązkowych zajęć z plastyki z przyjemnością uczestniczą w zajęciach dodatkowych, które pozwalają rozwijać ich pasje i spełniać marzenia. Wielu wychowanków szkoły osiąga bowiem znaczące sukcesy w wielu konkursach plastycznych.

TANIEC

W Szkole Podstawowej nr 1 prężnie działają także zespoły ludowe: „Siewierzanie” oraz „Mali Siewierzanie”, które podczas wielu uroczystości zachwycają publiczność nie tylko pięknymi kostiumami, ale również niezwykłymi układami choreograficznymi do znanych tańców ludowych.

GRUPY INSTRUMENTALNE

Uczniowie szkoły mają możliwość rozwijania swoich zdolności muzycznych, uczestnicząc -pod czujnym okiem nauczyciela - w dodatkowych zajęciach instrumentalnych. Zdobyte podczas zajęć umiejętności wielokrotnie prezentują podczas publicznych występów, zachwycając m.in. grą na gitarze, flecie, saksofonie, cymbałkach, trąbkach, talerzach czy saksofonie.