Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

PSYCHOLOG

„Dzieci chętniej współpracują, uczą się nowych umiejętności i okazują ciepłe uczucia wtedy, kiedy ze strony dorosłych czują zachętę, wsparcie i miłość.”

„Pozytywna dyscyplina dla przedszkolaków” Jane Nelsen i in.

 

Psycholog szkolny – mgr Katarzyna Podsiadło


W Szkole Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu pracuję jako psycholog szkolny. We współpracy z pedagogiem szkolnym, wychowawcami klas oraz nauczycielami przedmiotowymi diagnozuję potrzeby uczniów, monitoruję trudności edukacyjno-wychowawcze oraz udzielam wsparcia w rozwiązywaniu bieżących problemów z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Współpracuję z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Będzinie (oddział w Siewierzu), do której kieruję uczniów wymagających pełniejszej diagnozy.

W ramach swoich obowiązków prowadzę zajęcia indywidualne o charakterze terapeutycznym, profilaktyczno-wychowawczym, zajęcia grupowe w klasach itp.

Jestem pomysłodawcą i współrealizatorką programów profilaktycznych pt. „Zostań kumplem”, „Kumpel nie dokucza”, „Cyberodpowiedzialni” oraz „Uczymy się żyć w przyjaźni”.

W ramach swoich działań realizuję akcje charytatywne, konkursy o charakterze profilaktycznym oraz współpracuję przy realizacji inicjatyw innych pracowników szkoły.

 

Na indywidualne konsultacje można umawiać się telefonicznie: 32 67 41 335 wew. 114 lub osobiście w gabinecie nr 14 (pierwsze piętro).

Harmonogram mojej pracy w roku szkolnym 2018/2019:

Poniedziałek

  8.00 - 12.30

14.30 - 15.30

Wtorek

 

10.00-13.30Serdecznie zapraszam do współpracy w bieżącym roku szkolnym.