Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

BIBLIOTEKA

Biblioteka - mgr Monika Paliga - Bańka

Godziny pracy biblioteki szkolnej w roku szkolnym 2017/2018:

Poniedziałek:

08.00 - 14.00

Wtorek:

08.00 - 14.00

Środa:

08.00 - 15.00

Czwartek:

08.00 - 15.00

Piątek:

08.00 - 14.00

Zajęcia literacko - plastyczne odbywają się w czwartki: klasa II b SP w godz: 08.30 - 09.30, a klasa II a SP w godz: 13.30 - 14.30.

CZYTELNIK – to w bibliotece osoba najważniejsza, bez obecności którego nawet najlepiej wyposażona biblioteka jest martwa! Dlatego chcemy by biblioteka szkolna była miejscem przyjaznym dla wszystkich uczniów i nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły.
W bibliotece szkolnej jest wolny dostęp do półek i uczniowie samodzielnie wybierają książki do czytania, oczywiście mogą przy tym zawsze liczyć na pomoc bibliotekarza. W miarę możliwości staramy się zapewnić uczniom pełną ofertę lektur szkolnych oraz nowości z dziedziny literatury dla dzieci i młodzieży. W czytelni uczniowie mogą również przejrzeć czasopisma dla dzieci i młodzieży. Posiadamy także stanowiska komputerowe umożliwiające korzystanie Internetu.
Udało nam się pozyskać fundusze na zakup lektur z nowej podstawy programowej i nowości wydawniczych z dziedziny literatury dla dzieci i młodzieży w ramach programów Rządowych: Książki Naszych Marzeń w 2015 r. i Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w 2017 r.
Nauczyciel bibliotekarz oprócz tradycyjnej pracy biblioteczno – technicznej, prowadzi zajęcia biblioteczne, imprezy czytelnicze, wyjazdy na warsztaty, organizuje konkursy: recytatorskie, literacko – plastyczne, czytelnicze, przygotowuje gazetki informacyjne, wystawki książek oraz prowadzi zajęcia literacko – plastyczne dla uczniów kl. II SP.
Współpracujemy z nauczycielami bibliotekarzami z innych placówek edukacyjnych z terenu naszej Gminy oraz Miejsko Gminną Biblioteką Publiczną w Siewierzu. Nasi wychowankowie biorą udział w wielu lekcjach bibliotecznych, konkursach i imprezach organizowanych przez tą placówkę.
W zakładce dokumenty i regulaminy dostępne są: Regulamin biblioteki, Regulamin Czytelni, Regulamin ICIM (Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej) oraz Regulamin udostępniania i wypożyczania uczniom podręczników i materiałów edukacyjnych.