Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

10-03-23 Spotkanie autorskie z pisarką Natalią Harmensą

Spotkanie autorskie z pisarką Natalią Harmensą

 

 

Dnia 9 marca 2023 r. uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawcami i nauczycielem bibliotekarzem ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siewierzu wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarką panią Natalią Hermansą, zorganizowanym w siewierskiej Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej.

Autorka zapoznała pierwszoklasistów ze swoją twórczością prozatorską. Miłość do książek i pisania przez całe życie pisarka zaszczepiła się z pasją do zoologii, co znajduje odzwierciedlenie w jej tekstach przeznaczonych dla najmłodszych czytelników. Po studiach na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie podjęła pracę w redakcji czasopism przeznaczonych dla lekarzy weterynarii. Należy do dwóch grup literackich: Piórem Czarownic i Ailes.

Po zakończeniu spotkania uczniowie mieli możliwość zakupu dwóch publikacji napisanych przez autorkę: „Popa, jeż i drogocenna dynia” i „Jak wykurzyć Kikimorę” wraz z własnoręczną dedykacją dla czytelników oraz otrzymaniu zakładek do książek.