Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

09-06-23 Spotkanie autorskie z pisarką Natalią Hermansą

Spotkanie autorskie z pisarką Natalią Hermansą

 

6.06.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie z pisarką panią Natalią Hermansą. Czytelnikami byli: wicedyrektor pani mgr Anna Brodzik, sekretarz pani mgr Magdalena Kozak, uczniowie klas I – III wraz ze swoimi wychowawcami i bibliotekarz szkolny pan mgr Łukasz Jamrozik.

Miłość do książek i pisania przez całe życie autorki, pani Natalii Hermansy ścigała się z pasją do zoologii, co znajduje odzwierciedlenie w jej tekstach przeznaczonych dla młodszych czytelników. Po studiach na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie podjęła pracę w redakcji czasopism przeznaczonych dla lekarzy weterynarii. Każdą wolną chwilę poświęca na pisanie. Należy do dwóch grup literackich: Piórem Czarownic oraz Ailes. W swoim dorobku literackim ma dwie pozycje książkowe. Pierwsza z nich, a zarazem debiut literacki „Popa, jeż i drogocenna dynia” to opowiadanie dla dzieci, które uczy, że nie warto kłamać i udawać kogoś, kim się nie jest, za to dobrze pomagać innym w potrzebie. To historia kota o imieniu Popa, który skruszony obietnicą odnalezienia skarbu, postanawia pomóc jeżowi w poszukiwaniach niezwykle cennej dla niego dyni. Natomiast „Jak wykurzyć Kikimorę?” to ciepła, pełna nawiązań do słowiańskich wierzeń opowieść o tym, co w życiu ważne.

Autorka zapoznała czytelników ze swoją twórczością literacką oraz pasją pisania książek. Na zakończenie uczniowie mogli zakupić dorobek artystyczny pisarki z dedykacją i własnoręcznym podpisem. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze.

 

organizator

nauczyciel bibliotekarz mgr Łukasz Jamrozik