Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

Innowacja pedagogiczna Let’s meet ...

Od marca bieżącego roku uczniowie starszych klas szkoły podstawowej mają możliwość dołączenia do lekcji konwersacji w języku angielskim. Komunikatywna znajomość języka angielskiego jest w dzisiejszych czasach nieodzowną umiejętnością i na pewno ułatwi odnalezienie się w przyszłości na rynku pracy oraz poszerzy spektrum rozwoju osobistego i zawodowego. Warto już teraz podjąć wyzwanie i dołączyć do projektu „Let’s meet up!” 

Zachęcam do zapoznania się z opiniami uczestników.

Hanna Śliwa-Wrocławska, koordynator projektu

Opinie uczniów:

„Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu dołączyła do innowacyjnego projektu zainicjowanego przez panią Hannę Śliwę-Wrocławską zachęcającego młodzież do doskonalenia komunikacji w języku angielskim. Projekt „Let’s meet up” jest realizowany przez uczniów klas 7 i 8. Uczniowie co tydzień dyskutują na temat podanego wcześniej zagadnienia. W projekcie bierze udział ponad stu uczniów z wielu krajów m.in. Turcji, Kolumbii, Pakistanu, Tunezji, Ukrainy, Rumunii, Polski i innych. Uczestnicy rozmów rozwojowych co tydzień otrzymują zestaw  pytań powiązanych z tematem, który sami wybierają podczas internetowego głosowania.  Spotkania odbywają się co tydzień w czwartek o godzinie 20:00 na platformie zoom.  Po powitaniu włączany jest krótki film dotyczący omawianego tematu i uczniowie dzieleni są na wirtualne grupy  Z reguły na jednego nauczyciela przypada około 8 uczestników. Na spotkaniach były poruszane m.in. takie tematy jak: hobby,  przestępczość, marzenia, nauka języków i przyjaźń. Rozmowy trwają jedną godzinę, a po przełączeniu się na główne spotkanie, w ramach zakończenia niektórzy uzdolnieni muzycznie uczniowie prezentują swoje umiejętności w graniu na wybranym instrumencie muzycznym.”

Dominika Niemiec, kl. 7a

 

„Projekt językowy realizowany dzięki uprzejmości Pani Hani, to naprawdę świetna inicjatywa. Osobiście jestem zachwycony innowacyjną formą nauki języka angielskiego. Dodatkowym atutem przedsięwzięcia jest możliwość poznawania innych kultur i poszerzanie wiedzy na temat poszczególnych krajów. Wspaniały pomysł, wspaniały i owocny czas, wspaniali ludzie. Zupełnie inna (mniej szkolna) forma nauki języka angielskiego. Pozostaję pod ogromnym wrażeniem - to dla mnie nowe i bardzo cenne doświadczenie. Mam nadzieję, że takowe projekty zagoszczą w naszej szkole na stałe.”

Jakub Gotkowski kl.7a

 

„Czwartkowe spotkania oprócz walorów edukacyjnych są sposobem na przełamanie swojej bariery językowej. Przygotowując się do spotkań zdobywamy wiedzę z różnych dziedzin. Uczymy się swobodnej komunikacji oraz poznajemy osoby z różnych regionów świata, poznajemy ich kulturę i sposób postrzegania rzeczywistości. Informacje które otrzymujemy są nam bliższe, niż te z telewizji czy prasy, ponieważ są przekazywane przez naszych rówieśników. Pierwsze wideokonferencje były stresujące, jednak z każdą kolejną rozmową wyciągamy z lekcji coraz więcej przyjemności.”

Oliwia Antkiewicz kl. 7a

 

„Według mnie projekt jest bardzo kreatywny. Można się wiele nauczyć poprzez zwykłą rozmowę z obcokrajowcem. Fajnie poznawało się zainteresowania i opinie ludzi w naszym wieku z innych krajów.”

Monika Samborska kl. 7d

 

„Spotkania są super! Świetna atmosfera, uczniowie i nauczyciele są bardzo fajni i życzliwi! Zapamiętam to do końca życia!”

Beniamin Bańka, kl. 7d