Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz pan Zdzisław Banaś, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Orłowska – Hirsa oraz Nauczyciele i Rodzice naszych uczniów. Gospodarzem wydarzenia był pan Dyrektor Rafał Wieja wraz z Wicedyrektorkami: panią Ewą Solipiwko i panią Katarzyną Nowak. Spotkanie miało charakter nietypowy, gdyż odbywało się w czasie zagrożenia epidemicznego z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa.

 

Zaproszeni goście w swoich przemówieniach podkreślali, że mijający rok szkolny 2020/2021 był inny od poprzednich. Ostatni czas był to dla wszystkich  wytężony okres przystosowania się do nowych warunków edukacji na odległość. Przejście na system zdalnego nauczania i lekcji on-line było dużym wyzwaniem. Wymagało od  wszystkich zupełnie nowej organizacji pracy, a od nauczycieli kreatywności oraz wykorzystania innych niż dotychczas metod dydaktycznych. Z kolei uczniowie musieli przyzwyczaić się do nowego sposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Potrzebne było również wsparcie ze strony rodziców oraz ich współpraca ze szkołą. Często podkreślono ogromny trud, cierpliwość i wytrwałość rodziców w przygotowaniu dzieci do nauki zdalnej, jednocześnie zwracając uwagę na rzetelne przygotowywanie materiałów i lekcji on-line przez nauczycieli, by móc zapewnić wszystkim uczniom realizację podstawy programowej oraz efektywną edukację.

 

Pan Dyrektor Rafał Wieja szczególnie zwrócił się do Absolwentów Klas Ósmych podkreślając „To Wasz ostatni dzień w naszej szkole. Nie był to łatwy rok. Stanęły przed Wami nowe wyzwania, musieliście zmierzyć się znów z rzeczywistością zdalnego nauczania. I choć nie było łatwo – daliście radę! Chcę Wam serdecznie podziękować za trud i ciężką pracę wymagającą zaangażowania i dodatkowej motywacji. Dziękuję za aktywne rozwijanie swoich zainteresowań i pasji, które zaowocowało wieloma sukcesami i osiągnięciami. Przed Wami nowa droga, czas odkrywania i poznawania, czas dalszego rozwoju. Życzę Wam, abyście kroczyli śmiało z podniesionym czołem wybranymi przez siebie ścieżkami, byście byli dobrymi, mądrymi, konsekwentnymi i dążącymi do własnych marzeń ludźmi, bo do tego staraliśmy się Was przygotować podczas nauki w szkole podstawowej”.

 

Na koniec Pan Dyrektor złożył życzenia na nadchodzące wakacje, wyraził nadzieję, że każdy absolwent dostanie się do swojej wymarzonej szkoły średniej, gdzie będzie mógł rozwijać się, poznawać nowych, wartościowych ludzi i realizować swoje marzenia i cele. Wszystkim zebranym przekazał życzenia spokojnych i bezpiecznych wakacji.

 

Pożegnanie Absolwentów Klas Ósmych zapraszamy na krótki film z uroczystości 

http://itvregion.pl/2021/06/28/pozegnanie-osmoklasistow-w-szkole-podstawowej-im-ksiestwa-siewierskiego/?fbclid=IwAR0y0aX0b53eBOx1eltJ_4yl1wPiAuigS6O8e_v09BkHYmR_il_eDkCJCAo