Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

Wspólnie nakręcamy do pomagania

Przed Szkołą Podstawową nr 1 w Siewierzu pojawiło się serce na nakrętki. I choć jest ze stali, to jego kształt przypomina o tym, że kryje w sobie ogromną moc. Moc płynącą prosto z serca, które jest otwarte na pomoc potrzebującym.  

Codziennie pozbywamy się z domów bezużytecznych dla nas nakrętek, podobnie jak i plastikowych butelek. Wyrzucamy je w ogromnych ilościach, jednak nie wszyscy wiedzą, że to właśnie recykling nakrętek jest bardziej opłacalny. Oczywiście moglibyśmy wrzucać nakrętki do pojemników na segregację odpadów, jednak postępując tak, tracimy szansę na realną pomoc komuś, kto jej potrzebuje. 

Zebrane w hurtowych ilościach nakrętki można potem sprzedać w punktach skupu, a zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczyć na szczytny cel.   

Dlatego też nasi uczniowie z dużym zapałem zbierali nakrętki, aby prędko wypełnić nimi nasze serce, a niektórzy przynieśli naprawdę spore zapasy, za co bardzo dziękujemy.

 

Dyrektor szkoły oraz cała społeczność szkolna wspólnie nakręca do pomagania! Jeśli też chcesz pomóc - PRZYJDŹ I WRZUĆ NAKRĘTKi  !!!