Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

W naszej szkole powstała sala plastyczna

Nasza szkoła, oprócz wykwalifikowanej kadry, oferuje swoim uczniom świetnie wyposażone pracownie przedmiotowe. Klasy są jasne i przestronne. W każdej sali znajdują się nowoczesne tablice interaktywne, które dają nauczycielom nieograniczone możliwości w procesie nowoczesnego kształcenia.

Zajęcia plastyczne są niezwykle ważne w procesie edukacji dziecka, gdyż niosą za sobą szereg korzyści, takich jak podnoszenie sprawności manualnych, rozwój kreatywności czy możliwość samoekspresji. To dlatego w naszej szkole powstała sala plastyczna, w której możemy przez chwilę poczuć się jak w galerii sztuki – na ścianie  namalowane jest stare miasto, twórczej pracy sprzyjają przestronne stoły, stanowiska do pracy przy sztalugach, jasne wnętrze oraz zaplecze pełne materiałów dla dużych i małych artystów, które stanowią inspirujące pomysły na prace plastyczne.

Z pewnością każde dziecko w szkole podstawowej będzie czerpać radość z procesu tworzenia poszczególnych drobiazgów, a także rozwijać swoją wiedzę, cierpliwość i ciekawość świata.....

 

Rafał Wieja

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Siewierzu