Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

31-05-23 Zdrowe nawyki żywieniowe w klasie Ib

Zdrowe nawyki żywieniowe w klasie Ib 

Kolejnym rodzicem, którego gościli uczniowie klasy Ib, była psychodietetyk - pani Katarzyna Miśkiewicz, mama - Adasia i Jasia. 

Pani Katarzyna rozmawiała z dziećmi na temat ilości spożywanego cukru w codziennej diecie. Zwróciła uwagę na konsekwencje niewłaściwego odżywiania, co może  zwiększyć motywację do zmiany nawyków żywieniowych wśród uczniów. Zachęcała również do  poznawania nowych smaków nieznanych owoców i warzyw. 

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, chętnie brały udział w ćwiczeniach praktycznych oraz w dyskusji na temat spożywania różnorodnych potraw. Poprzez wykonywanie tych ćwiczeń lepiej przyswoiły i utrwaliły przekazaną wiedzę dotyczącą   produktów, które są korzystne dla ich zdrowia, mimo ich różnych smaków. 

Wizyta psychodietetyka w klasie stanowi ważny krok na drodze do zdrowszego stylu życia. Dzieci dowiedziały się, jak można zastępować niezdrowe przekąski zdrowymi alternatywami, czyli słodycze zamienić na  warzywa lub owoce.