Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

28-04-23 Wycieczka do Krakowa klas III

12 kwietnia 2023 roku klasa III a i III b o godzinie 8:30 spotkały się pod szkołą podstawową w Siewierzu i wybrały się na wycieczkę do Krakowa.
W czasie wyjazdu dzieci zwiedziły wioski świata, które pomogły im przenieść się do cudownego świata Afryki i Mongolii. Jedna z grup przeniosła się do Afryki, a tam poznała nowego kolegę, który pisząc list zabrał ich do zupełnie innego świata. Uczniowie mieli możliwość wejść do domów afrykańskich i zobaczyć jak mieszkają mieszkańcy odległego im kontynentu. Zobaczyli przedmioty, które używają na co dzień w wioskach afrykańskich. Mogli też zobaczyć jak dzieci wykorzystują „śmieci” do tworzenia zabawek lub torebek. Zwiedzili także kościół afrykański gdzie mogli wykorzystać instrumenty i stworzyć własną afrykańską muzykę. Zmierzyli się również z wyzwaniem transporty wody, który jest codziennością dla mieszkańców Afryki. Mimo wielu różnic jakie występują między krajami, dzieci świetnie się odnalazły i mogły przekonać się jak różni się ich życie.
Kolejnym punktem wycieczki było udanie się do muzeum na starówce Krakowa. Dzieci były zafascynowane życiem jakie miało miejsce przed laty. Starały się utożsamić i wyobrazić życie w średniowieczu. Mogli też spróbować wielu ciekawych rzeczy, które kiedyś były normą w życiu codziennym. Oprócz przeżyć mogli również zobaczyć jak wyglądał Kraków wcześniej.
Na koniec naszej przygody uczniowie wysłuchali hejnału i mogli zakupić pamiątki w najsłynniejszym miejscu Krakowa, czyli pod sukiennicami. Te drobne rzeczy, z pewnością będą przywoływać miłe wspomnienia.