Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

27-10-23 Przedmioty z mojego otoczenia

Przedmioty z mojego otoczenia

Sztuka asamblażu to forma ekspresji twórczej, która polega na łączeniu różnych materiałów i przedmiotów w celu stworzenia dzieła sztuki. Technikę tę zastosowali w swych pracach uczniowie klas 7 naszej szkoły.  Złożenie prac plastycznych z przedmiotów codziennego użytku to świetny sposób na pobudzenie kreatywności, wyobraźni i świadomości twórczej. W poniższej galerii dostrzec można szeroki zakres materiałów, które uczniowie wykorzystali w swoich pracach. Znalezione przedmioty, takie jak guziki, koraliki, nakrętki, śruby, drut, pudełka, muszle a nawet wałki do włosów, zostały włączone do prac, nadając im nowego znaczenia.  

 
Monika Kleszcz
nauczyciel plastyki