Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

19-04-23 Dzień Kapelusza

Dzień Kapelusza

 

14 kwietnia 2023 r. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu obchodziła Dzień Kapelusza. Patronką tego wyjątkowego dnia była Hanka Bielicka, która słynęła z noszenia eleganckich i wytwornych kapeluszy.

Popularna aktorka, artystka kabaretowa i romanistka była absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego i Państwowego Instytutu Sztuki Teatralnej w Warszawie. Swoją pracę artystyczną związała z zespołami teatrów: Dramatycznym w Białymstoku, Bagatela i Kameralnym w Łodzi oraz Współczesnym i Syreną w Warszawie. Występowała na deskach kabaretów: krakowskim Siedem Kotów oraz warszawskimi Szpak i Pod Gwiazdami. Za pracę estradową otrzymała wiele odznaczeń i nagród. W 2002 r. ukazał się jej debiutancki album studyjny „Kazali mi śpiewać”.

 

Dzieci, młodzież jak i grono pedagogiczne zaprezentowali się w tym dniu w kapeluszach. Uczniowie klas I-III uczestniczyli w pokazie mody i pozowali do zdjęć przy słowach piosenki „Kapelusz Uśmiechmistrza” śpiewanej przez znany zespół Fasolki z programu Tik – Tak. Uczniowie klas IV-VIII zaprezentowali swoje nakrycia głowy na lekcjach i przerwach. Chętnie pozowali do zdjęć.

 

Wydarzenie to cieszyło się zarówno przez uczniów jak i nauczycieli ogromnym zaangażowaniem i zainteresowani.

 

organizatorzy: Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

mgr Syndia Palacz, mgr Monika Kleszcz, mgr Piotr Czoik

i nauczyciel bibliotekarz mgr Łukasz Jamrozik