Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

17-10-23 Jesienne dekoracje z dynią w roli głównej.

Jesienne dekoracje z dynią w roli głównej. 

Jesień to pora ciepłych kolorów. Jednym zaś z najbardziej charakterystycznych symboli jesieni jest dynia. Dzięki jasnopomarańczowemu kolorowi dynie są idealnym dodatkiem do każdego jesiennego wystroju. Różnorodne pod względem kształtu i wielkości ozdobiły w tym roku szkolne korytarze. Wszystko za sprawą ogłoszonej przez Samorząd Uczniowski akcji pt. “Ekologiczne dekoracje” i dużemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej. Przyniesione przez uczniów dynie zachwycały ciekawą kolorystyką pomarańczy, brązów, zieleni, kształtem jak i wielkością. Rekordowa dynia ważyła ponad 20 kg. Zebrane dynie dekorowały nie tylko szkolne korytarze ale również ważne uroczystości odbywające się na hali sportowej i w MGCKSiT w Siewierzu. 

Za ogromne zaangażowanie dziękuję i zapraszam na kolejną, charytatywna akcję z dynią w roli głównej, pt. “Dyniowe wypieki”. 

 

Monika Kleszcz 

Opiekun Samorządu Uczniowskiego.