Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

12-04-2023 Akademia Wielkanocna

„Przyszła wiosna, a z nią Wielkanoc” - pod takim hasłem cała społeczność naszej szkoły spotkała się w środowy poranek na uroczystej akademii wielkanocnej. Uczniowie klasy II c wprowadzili nas w wiosenno - świąteczny nastrój, a wszystko za sprawą wesołych rymowanek oraz przepięknych strojów. Uczniowie przebrani za  pisanki, zajączka, baranka, kurczaczki, ptaki, motyle, wielkanocnego kurka i gospodynię przywoływali wiosnę.

Na zakończenie akademii prowadzący Hania Brzozowska i Antoś Sroka  złożyli wszystkim gorące życzenia: zdrowia, pomyślności, miłości, szczęścia oraz szybkiego nadejścia wiosny i słońca nad wielkanocnym stołem. Do życzeń dołączył się również Dyrektor Szkoły,  zapraszając wszystkich do wspólnego śpiewu piosenki Leonarda Cohena „Hallelujah”.

 

Joanna Dybowska

Urszula Masłyka