Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

11-10-23 Wycieczka klas 4a i 4b do ZOO we Wrocławiu

Wycieczka klas 4a i 4b do ZOO we Wrocławiu 

 

6 października 2023 r. odbyła się wycieczka edukacyjna do ZOO we Wrocławiu. Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków zwierząt. Wycieczka do Zoo była też okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej, jak również integracji zespołu klasowego. 

Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród uczniów wiele emocji. Dzieci zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. 
Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Zoo jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, jak i skarbnicą wiedzy.  Po zwiedzaniu w ZOO poszliśmy na przystań statków wycieczkowych i wyruszyliśmy na pokładzie „Nereidy” w piękną podróż po Odrze. Obserwowaliśmy w trakcie rejsu przyrodę środowiska wodnego oraz zabytki Wrocławia. 

Opiekunowie wycieczki: Piotr Czoik, Anna Rusek, Ewelina Olszynka, Monika Kleszcz.