Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

10-06-24 Wycieczka do Katowic

Dnia 4 czerwca 2024 klasa VIb wybrała się autobusem komunikacji miejskiej M23 do Katowic na wykład “Wszystkie odcienie spektrum – neuroróżnorodni, czyli jacy?” – wydarzenie realizowane w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. W trakcie wykładu dr Anna Pyszkowska pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach opowiadała czym jest spektrum autyzmu, ADHD czy dysleksja, jak wygląda diagnoza, jakie wynikają z nich mocne strony i potencjalne trudności i dlaczego nie są to typowe zaburzenia, tylko formy ludzkiej różnorodności. Po bardzo interesującym wykładzie wybraliśmy się na spacer po Katowicach i pyszne lody. Na pewno wyjazd komunikacją miejską na wykład był dla nas nowym, ciekawym doświadczeniem.