Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

10-06-24 „Cel podróży to nie miejsce do którego zmierzasz, a nowa perspektywa z jaką patrzysz

„Cel podróży to nie miejsce do którego zmierzasz, a nowa perspektywa z jaką
patrzysz na świat.“Henry Miller  

 

W dniach 20-22.05.2024 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 byli na wycieczce w Trójmieście. Wycieczka przyniosła im sporo wrażeń. Pierwszego dnia, wraz z panem przewodnikiem poznali urokliwe uliczki Gdańska, zwiedzając tamtejsze zabytki i poznając historię miasta. Następnie udaliśmy się na Westerplatte. Spacerowali alejkami, słuchając informacji historycznych na temat tego miejsca. Punktem kulminacyjnym było wejście na wzgórze, na którym stoi słynny pomnik. Drugiego dnia udaliśmy się do Gdyni, gdzie spacerując po skwerze Kościuszki podziwialiśmy piękne okręty, m.in. OSP Błyskawica. Następnie udaliśmy się do Muzeum Emigracji. Po zwiedzeniu Gdyni pojechaliśmy do Sopotu, gdzie, oczywiście, zwiedziliśmy słynne, piękne molo. W ostatnim dniu zwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, które w nowoczesny sposób prezentuje II wojnę światową zarówno z perspektywy ówczesnej wielkiej polityki i przede wszystkim — przeżyć zwykłych ludzi, nie tylko Polaków, ale też innych narodów. W ciągu 3 dni wycieczki uczniowie przejechali i przeszli setki kilometrów. Zobaczyli bardzo dużo miejsc atrakcyjnych tak historycznie jak i kulturowo. Byli jednak bardzo dzielni i mimo dużego zmęczenia uśmiechy nie schodziły im z twarzy.

Opiekunowie wycieczki: Piotr Czoik, Małgorzata Machura, Bożenna Borowik