Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

05-04-24 Prosta, łamana, falowana, gruba czy cienka... Linia

Czy może być kreatywna? Udzielając odpowiedzi na to pytanie warto spojrzeć na prace plastyczne uczniów klas 4 naszej szkoły. Wystarczył prosty rysunek, by w głowach dzieci pojawiły się pomysły i właściwe skojarzenia pozwalające dokończyć prace. Z nic nieprzedstawiającego rysunku wykonanego jedną linią powstawały obrazki konkretnych, dających się nazwać przedstawień. Dom do góry nogami, głowa smoka, łóżko, rollercoaster czy świat pełen wymyślonych postaci to niewielka część skojarzeń, które wypowiadane były na lekcjach.Piękny, dziecięcy wiek uczniów sprawia, że dla fantazji i wyobraźni nie ma granic. Ta niczym nieskrępowana pomysłowość mająca swój wyraz również w kolorze sprawia, że zadajemy sobie pytanie, czy prace uczniów nazwać można swego rodzaju dziełami a ich samych małymi - wielkimi artystami.

Monika Kleszcz nauczyciel plastyki.