Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

03-06-24 Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

29 maja 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu odbył się Piknik Rodzinny. Pełne radości i uśmiechu wydarzenie zgromadziło na szkolnym dziedzińcu tłumy uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości.

Piknik swoją obecnością zaszczycili, m.in. Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz – pan Dariusz Waluszczyk, zastępca Burmistrza – pan Damian Dawczyński, Radna Miasta i Gminy Siewierz – pani Aneta Zaręby oraz pan Marek Pyrzyk – reprezentujący Wspólnoty dla Zagospodarowania Leśno-Gruntowego w Siewierzu.

Wydarzenie to było prawdziwym świętem szkoły, które nie mogłoby się odbyć bez wsparcia wielu wspaniałych osób. Pomysłodawcą pikniku była Rada Rodziców, która pozyskała sponsorów. Wszyscy zaangażowani, od wychowawców, przez nauczycieli, po pracowników obsługi, włożyli ogromne serce w przygotowanie tego wydarzenia.

Na pikniku nie brakowało atrakcji: malowania twarzy, zaplatania warkoczyków, dmuchańców, stoisk gastronomicznych z popcornem, hot-dogami, frytkami belgijskimi, soczkami, lodami i watą cukrową. Podczas wspólnej zabawy można było również skorzystać z loterii fantowej.

A na scenie zaprezentowali się uczniowie szkoły, którzy dali popis swoich niezwykłych talentów: wokalnych, tanecznych, recytatorskich czy instrumentalnych. Na pikniku zagościły również mażoretki, które swoją grą kolorów, synchronizacją ruchów i niebywałą energią, przeniosły wszystkich w świat pełen radości i zabawy. W międzyczasie na boiskach odbywały się międzyklasowe rozgrywki sportowe.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej niezapomnianej uroczystości.