Szkoła Podstawowa nr 1
im. Księstwa Siewierskiego w Siewierzu

5 PORCJI ZDROWIA!

5 PORCJI ZDROWIA!
Szybkim krokiem zbliża się lato i czas wakacji. Jest to także okres, kiedy do przygotowania smacznych posiłków warto korzystać z różnorodnych, sezonowych warzyw i owoców. W naszej szkole promujemy zdrowe odżywianie , szczególnie jedzenie warzyw i owoców. Stanowią one podstawę zdrowego odżywiania, zawierają minerały, przeciwutleniacze oraz błonnik potrzebny do rozwoju organizmu
W ramach naszej akcji edukacyjnej ,, 5 porcji warzyw i owoców dziennie’’ zapoznaliśmy uczniów z informacjami na temat ich wartości odżywczych oraz sposobach przygotowania porcji warzywno – owocowych w ciągu całego dnia. Otrzymali oni również serduszka ilustrujące bogactwo owoców i warzyw, dzięki którym będą pamiętali o ich systematycznym spożywaniu.
Zrealizowane działania to małe kroczki, które przybliżają naszych wychowanków do ZAOWOCOWANIA ZDROWIEM !